حدیث

امام علی علیه السلام: العِلمُ وَراثَهٌ کَریمَهٌ ، وَ الادابُ حُلَلٌ مُجَدَّدَهٌ ، وَ الفِکرُ مِرآهٌ صافِیَهٌ؛ علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف. نهج البلاغه،ص469

درباره آموزشکده

در بدو تاسیس آموزشکده ، واحد دانشگاهی یکی از ساختمان های خود را در اختیار آموزشکده گذاشت و امکان استفاده از امکانات واحد دانشگاهی نیز میسر بود . این حرکت بسیار مثبت باعث شد که آموزشکده از امکانات نسبتاً خوبی در شروع فعالیت خود برخوردار شود. این آموزشکده تمام سعی و تلاش خود را در تجهیز کارگاه ها و ازمایشگاه ها مورد نیاز داشته و با راه اندازی 3 سایت کامپیوتری مجهز به 50 دستگاه پنتیوم 4 ولابراتوار زبان مجهز با دستگاه های لازم و 2 آزمایشگاه الکترونیک که این آزمایشگاه ها پاسخگوی کلیه نیازهای کارگاهی و آزمایشگاهی رشته الکترونیک می باشد همچنین راه اندازی قسمت سمعی و بصری جهت کلاس هایی که نیاز به استفاده از این فناوری دارند.
آمار دانشجویان آموزشکده در بدو تاسیس 170 نفر بوده است که در بمهن ماه همان سال این آمار به 210 نفر رسیده است . در مهر ماه سال 84 تعداد دانشجویان ÷سر 185 نفر و تعداد دانشجویان خواهر 110 بوده که روند افزایشی دانشجو در سال 85 ادامه داشته و تعداد دانشجویان به 250 نفر پسر و 175 نفر خواهر رسید در سال تحصیلی 86 نیز تعداد 219 نفر ثبت نام نمودند که در سال 87 تعداد مشغولین به تحصیل 836 نفر (272خواهر و 564 برادر)وتعداد فارغ التحصیلان نیز به 223 نفر رسید و ر حال حاضر که در سال تحصیلی 90-89 به سر می بریم تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل 1260نفر می باشد ( برادر983 نفر و خواهر277) و تعداد فارغ التحصیلان نیز به 1055 نفر رسیده است.
آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد شهرکرد در بدو تاسیس خود با به کار گرفتن دو نفر نیرو در خود آموزشکده و با هماهنگی پرسنل واحد دانشگاهی فعالیت خود را آغاز نمود که هم اکنون 17 نفر کارمند و 7 عضو هیات علمی تمام وقت مشغول به فعالیت می باشد.
سوابق و شرح حال معاونت قبلی امور سما واحد شهرکرد

منوچهر پودش دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ادبیات، ایشان از تاریخ 1/7/79 به صورت مامور از آموزش و پرورش به عنوان سرپرست مدارس سما واحد شهرکرد با دانشگاه آزاد مشغول همکاری شدند

سوابق و شرح حال معاونت امور سما

در تایخ 25/4/85 بنا به پیشنهاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد و ابلاغ سازمان محترم سما آقای سید محمود علوی سامانی با دارا بودن مدرک کارشناسی علوم تربیتی به عنوان سرپرست معاونت امور سما و پس از یکسال معاون دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما منصوب شدندکه سوابق قبلی ایشان به شرح زیر است:
استخدام در آموزش و پرورش- بعد از انقلاب انتصاب در اداره کل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری به عنوان معاون اداری و مالی به مدت 7 سال – انتصاب به عنوان سرپرست اداره کل به مدت 2 سال –معاون اداری و مالی واحد دانشگاه آزاد اسلامی ابتدا به صورت نیمه وقت و بعد تمام وقت جمعاً 18 سال

اهم فعالیت­های انجام شده در زمان معاونت امور سما
1- تجهیز و راه­اندازی کارگاه­های الکترونیک جهت دانشجویان این رشته
2- راه­اندازی سه سایت کامپیوتری مجهز به 50 دستگاه کامپیوتری مجهز به 50 دستگاه کامپیوتر پنتیوم 4
3- تجهیز و راه­اندازی لابراتوار زبان
4- پیگیری جهت تصویب رشته­های تأسیسات، گرافیک، تربیت بدنی و نقشه­کشی معماری
5- پیگیری در راستای خرید زمین مناسب جهت ساخت آموزشکده
6- دایر کردن کتابخانه با 1500 نوع و 3000 جلد کتاب و عضو نمودن دانشجویان
7- افتتاح پایگاه بسیج دانشجویی و کانون هلال احمر در آموزشکده
8- ساخت و تکمیل بنای آموزشکده در زمینی به مساحت 14000 مترمربع و زیربنای 3500 مترمربع
9- راه اندازی دفتر فرهنگ اسلامی
10- استخدام 7 نفر عضو هیات علمی
11- استخدام 14 نفر کارمند
12- راه اندازی ثبت نام اینترنتی آموزشی
13- انتصاب مدیر و معاون پژوهشی و تشویق اعضاء هیات علمی برای انجام طرح های تحقیقاتی به طوری که 11 طرح تحقیقاتی تصویب و به اتمام رسیده و 8 مقاله نیز در کشورهای کانادا، ترکیه و باکو پذیرفته شده است.
14- برگزاری 3 همایش داخلی و منطقه ای در آموزشکده
15- چاپ 3 عنوان کتاب درسی و مجموعه مقالات مروبط به همایش ها
16- ثبت 2 اختراع ماشین حساب سخنگو و ترازوی سخنگو توسط دانش آموزان دبیرستان
17- راه اندازی و تشویق دانشجویان جهت تشکیل تیم رباتیک آموزشکده
 

روند تملک زمین و ساخت ساختمان آموزشکده
1-درخواست زمین از سازمان مسکن و شهرسازی
2-قیمت گذاری توسط کارشناسان دادگستری
3-خرید حدود 1400 مترمربع زمین با حداقل قیمت(متری 14000 تومان)
4-انعقاد قرارداد بیست ساله برای پرداخت قیمت زمین
5-اخذ انشعابات آب، برق،گاز و تلفن از ادارات و سازمانهای مربوط
6-در ارتباط با افراد تاثیر گذار صرفاً معاون امور سما و همکاری واحد دانشگاهی

 

ساعت و تقویم

Monday, 25 June 2018
دوشنبه, ۰۴ تیر ۱۳۹۷
الإثنين, ۱۱ شوال ۱۴۳۹